Focus op betere kwaliteit grondstoffen

Focus op betere kwaliteit grondstoffen


in Over ROVA
Delen

Samen met de aangesloten gemeenten verbetert ROVA in 2019 de kwaliteit van ingezamelde grondstoffen, zodat die geschikt zijn voor nieuwe producten. Dat doen we met een vijfstappenplan.

Het gaat in onze gemeenten goed met het gescheiden inzamelen van grondstoffen. Dat is mede dankzij inzamelmethoden als diftar en omgekeerd inzamelen. Ook de VANG-doelstellingen van 2020 en 2025 dragen eraan bij. De afgelopen jaren hadden we dan ook meer grondstoffen en minder restafval.

Onze volgende stap is de kwaliteit van de grondstoffen die na afvalscheiding overblijven, te verbeteren. Het doel is dat de grondstoffen kunnen worden toegepast in nieuwe producten, zodat minder fossiele grondstoffen nodig zijn. Om dat te bereiken, mogen ingezamelde grondstoffen geen vervuilend en verstorend afval bevatten. Kwaliteit gaat dus boven kwantiteit.

Om hier met onze gemeenten aan te werken, hebben wij een vijfstappenaanpak ontwikkeld:

  1. Analyse en inzicht
  2. Communicatie
  3. Dialoog met inwoners
  4. Controle
  5. Handhaving

Gemeente Zwolle en ROVA starten met innovatieve methode om status verkeersborden te controleren

Gemeente Zwolle en ROVA starten met een pilot om het beheer van de Zwolse verkeersborden te optimaliseren met behulp van...
Bekijk